Annons
Annons


Så här sänds Fotbolls-EM 2016 – alla matcher!

MATCHFÖRDELNING EM 2016

1 Fre 10-jun 21:00 A1 FRANKRIKE – A2 RUMÄNIEN Saint-Denis TV4

2 Lör 11-jun 15:00 A3 ALBANIEN – A4 SCHWEIZ Lens TV4
3 Lör 11-jun 18:00 B3 WALES B4 – SLOVAKIEN Bordeaux TV4
4 Lör 11-jun 21:00 B1 ENGLAND – B2 RYSSLAND Marseille SVT

5 Sön 12-jun 15:00 D3 TURKIET – D4 KROATIEN Paris SVT
6 Sön 12-jun 18:00 C3 POLEN – C4 NORDIRLAND Nice TV4
7 Sön 12-jun 21:00 C1 TYSKLAND – C2 UKRAINA Bordeaux TV4

8 Mån 13-jun 15:00 D1 SPANIEN – D2 TJECKIEN Toulouse SVT
9 Mån 13-jun 18:00 E3 IRLAND – E4 SVERIGE Saint-Denis SVT
10 Mån 13-jun 21:00 E1 BELGIEN – E2 ITALIEN Lyon TV4

11 Tis 14-jun 18:00 F3 ÖSTERRIKE – F4 UNGERN Bordeaux TV4
12 Tis 14-jun 21:00 F1 PORTUGAL – F2 ISLAND Saint Etienne SVT

13 Ons 15-jun 15:00 B2 RYSSLAND – B4 SLOVAKIEN Lille TV4
14 Ons 15-jun 18:00 A2 RUMÄNIEN – A4 SCHWEIZ Paris TV4
15 Ons 15-jun 21:00 A1 FRANKRIKE – A3 ALBANIEN Marseille SVT

16 Tor 16-jun 15:00 B1 ENGLAND – B3 WALES Lens SVT
17 Tor 16-jun 18:00 C2 UKRAINA – C4 NORDIRLAND Lyon TV4
18 Tor 16-jun 21:00 C1 TYSKLAND – C3 POLEN Saint-Denis SVT

19 Fre 17-jun 15:00 E2 ITALIEN – E4 SVERIGE Toulouse SVT
20 Fre 17-jun 18:00 D2 TJECKIEN – D4 KROATIEN Saint Etienne SVT
21 Fre 17-jun 21:00 D1 SPANIEN – D3 TURKIET Nice TV4

22 Lör 18-jun 15:00 E1 BELGIEN – E3 IRLAND Bordeaux SVT
23 Lör 18-jun 18:00 F2 ISLAND F4 UNGERN Marseille SVT
24 Lör 18-jun 21:00 F1 PORTUGAL – F3 ÖSTERRIKE Paris TV4

25 Sön 19-jun 21:00 A2 RUMÄNIEN – A3 ALBANIEN Lyon SVT
26 Sön 19-jun 21:00 A4 SCHWEIZ – FRANKRIKE Lille SVT

27 Mån 20-jun 21:00 B2 RYSSLAND – B3 WALES Toulouse TV4
28 Mån 20-jun 21:00 B4 SLOVAKIEN – B1 ENGLAND Saint Etienne TV4

29 Tis 21-jun 18:00 C2 UKRAINA – C3 POLEN Marseille TV4
30 Tis 21-jun 18:00 C4 NORDIRLAND – C1 TYSKLAND Paris TV4
31 Tis 21-jun 21:00 D2 TJECKIEN – D3 TURKIET Lens SVT
32 Tis 21-jun 21:00 D4 KROATIEN – D1 SPANIEN Bordeaux SVT

33 Ons 22-jun 18:00 F2 ISLAND – F3 ÖSTERRIKE Saint Denis SVT
34 Ons 22-jun 18:00 F4 UNGERN – F1 PORTUGAL Lyon SVT
35 Ons 22-jun 21:00 E2 ITALIEN – E3 IRLAND Lille TV4
36 Ons 22-jun 21:00 E4 SVERIGE – E1 BELGIEN Nice TV4

ÅTTONDELAR
37 Lör 25-jun 15:00 *RA – RC Saint Etienne TV4
38 Lör 25-jun 18:00 WB – 3A/C/D Paris SVT
39 Lör 25-jun 21:00 WD – 3B/E/F Lens TV4

40 Sön 26-jun 15:00 WA – 3C/D/E Lyon SVT
41 Sön 26-jun 18:00 WC – 3A/B/F Lille TV4
42 Sön 26-jun 21:00 WF – RE Toulouse SVT

43 Mån 27-jun 18:00 WE – RD Saint Denis TV4
44 Mån 27-jun 21:00 RB – RF Nice SVT

KVARTSFINALER
45 Tor 30-jun 21:00 W37- W39 Marseille TV4
46 Fre 01-jul 21:00 W38 – W42 Lille SVT
47 Lör 02-jul 21:00 W41 – W43 Bordeaux TV4
48 Sön 03-jul 21:00 W40 – W44 Saint Denis SVT

SEMIFINALER
49 Ons 06-jul 21:00 W45 – W46 Lyon TV4
50 Tor 07-jul 21:00 W47 – W48 Marseille SVT

FINAL
51 Sön 10-jul 21:00 W49 – W50 Saint Denis TV4

*R=Runner-up (Grupptvåan). Exempel: RA är alltså grupptvåan i Grupp A
*W=Winner (Gruppsegrare). Exempel: WA är alltså gruppsegrare i Grupp A
*3A/B/F = Betyder att en grupptrea beroende på resultat går vidare.

Fotbolls-EM: 10 juni – 10 juli i Svt och TV4

LÄS OCKSÅ

(0)
(0)



Annons


Annons

Senaste från allas